גדי לופו מזמין את הקוראים להיכרות אישית עם "הילד מעכו" – באוסף סיפורים חדש שכולו ילדות, נעורים ועלומים וחיפוש הילד הפנימי שאיבדנו

מבט חדש, צעיר ותמים על החיים בעכו

"הנחתי את המפתח בכיסי, והוא הפך לפיסת מתכת קרה קצרה, שקולה האילם קפא. עכשיו המפתח הזה שאני נושא כבר כבוי, ואני יודע שאינו יכול עוד לפתוח דבר, משום שדרוש קסם לחיים. ואת הקסם הזה באים לספר הסיפורים שלי שהנחתי על הלב. אני הולך איתכם עכשיו במסע חיי, ואתם תיגעו בו ותחושו אותי, את נשמתי."

הילד מעכו כל כך טוב – עד  שאי אפשר לכעוס עליו. הוא מתרגש מן העולם. הוא אוהב את סבא וסבתא שמגדלים אותו. הוא כל כך רוצה להיות בסדר. הוא שם לב לפרטים. הוא רגיש לכל תזוזה של אחרים. הוא חייכן, הוא מתבונן. הוא קולט כל רמז מן החי ומן הדומם. הוא הולך לבית הספר כמו כולם. בדרך כלל צייתן. מקבל. לעולם אינו מורד.

הילד מעכו מתעניין בעולם. כשהוא גדל הוא תאב לדעת ולחקור, להכיר את תולדות האנושות. הוא מתאהב בדמויות גיבורים. לפעמים יודע יותר מהמורים. הוא נאיבי. טוב לב. כל חייו מעברים. ההורים עוברים והוא עובר. מחליף בתי ספר ומחליף חברים. סובל מהיותו "יליד עכו של בית המשוגעים". תמיד רגיש ומתרגש. שום דבר בעולמנו אינו מובן לו מאליו. הוא גם חולם על בנות המין היפה, יוצא איתן ונוחל אכזבות. בצבא הוא מרמס לנעלי גדולים בעיניהם.

מי אתה גדי שנולד לופו (זאב) סוף סוף אתה משתף את כל העולם במקורות חייך. מי לא אוהב את הילד התמים, החכם, הגאון, לעיתים לא-יוצלח.

גדי לופו נולד בעכו בשנת 1958. הוא משורר ואוהב ספר, מחברם של 15 ספרים. ספריו "האביר מעכו – שירים היסטוריים על גיום דה בוז'ה" (2016) ו"חיים פרחי – זיכרונות המועלם מעכו" (2017) ראו אור בהוצאת צבעונים.

"הילד מעכו" מאת גדי לופו, העורכת: ד"ר לאה צבעוני. צבעונים הוצאה לאור, 2021.

 366 עמ', 78₪.  להשיג בחנויות הספרים (בקרוב) ובאתר צבעונים בלינק https://tinyurl.com/umr4yyt2

 

דילוג לתוכן