כמה אנשים שעברו ועוברים חיים קשים במיוחד מצליחים לבטא זאת בדרך אמנותית? עדי רונן באלבום חדש

במקום עוד ביוגרפיה 'רגילה' מפורט בקצרה על חלק מהשירים והסיפור שמאחורי:

"מראות מעוותות"

עד כמה שידוע לנו זהו השיר הראשון בישראל שנוצר להעלאת המודעות להפרעת אכילה ובפרט אצל גברים, עדי רונן ומעיד בגוף השיר על התמודדותו באנורקסיה. השיר מוקדש לכל הנשים והגברים בפרט שמנסים להסתיר את התמודדותם מפאת הבושה לנושא "הפרעות אכילה" שאין בה ממש. עדי בא להעביר מסר חד וברור, אתם לא לבד.

"הבנתי שזה נגמר"

במלאת ארבע שנים לפטירתו של דניאל ז“ל,עדי מבצע את השיר על בנו  "הבנתי שזה נגמר" השיר נכתב במילותיו של דניאל ז“ל לפני מותו אשר חלה במחלת הסרטן בעת שירותו הצבאי. עוד בחייו נאבק דניאל ז“ל מול רשויות הצבא ואף התראיין על כך בכל מדיה אפשרית כשעמד במחאה של חיילים חולי סרטן על מנת שהצבא יכיר בנכותם.

"תל אביב בלי הפסקה"

מילות השיר נכתבו ביחד עם הבן שלו, פאר רונן ז"ל. כפי ששדרות ירושלים מחברת בין ערים, כך כתיבת השיר חיברה ביניהם.  השיר מתאר את גווניה של העיר ברחובותיה השונים ואת החוויה האישית שלי כמי שמתגורר בה, לשיר יש גם היבט מחאתי בעיקר סביב נושא פערי המעמדות בין צפון תל אביב לדרומה.

"קו הסיום"

היצירה הזאת נולדה מתוך תחושות אהבה וכאב עמוקים לידידת נפש שחלתה במחלה סופנית. למרות הזמן הקצוב שלנו יחד, יצרנו יחד מערכת יחסים בה הרגשתי עטוף אך עם זאת היא נקטעה כי לא יכולנו להכיל את הפרידה.

"שר לך"

שיר הנושא באלבום הבכורה ומתאר את חייו של הזמר ומתוך משבר עמוק יצא מחוזק ומחובר לעצמי שלו ולאומנות שבו מצא את עצמו שר מול קהל ואומר תודה לזוגתו שמלווה אותו בכל דרך מה שמביא אותו בעצם להצלחה בחסות המדינה בשיקום שנמצא בהתהוותו.

דילוג לתוכן